O firmie

Firma Ampar – Silesia Sp. z o.o. specjalizuje się w sprzedaży urządzeń w branży wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa.
Podstawowym elementem działalności naszej firmy jest kompletna obsługa firm wykonawczych oraz inwestycji w zakresie zaopatrywania budów w materiały instalacyjne.
Firma Ampar – Silesia Sp. z o.o. powstała w 2000r w Mikołowie. Jako mała hurtownia branży wentylacyjnej rozpoczęła swoją działalność w oparciu o kilku osobową kadrę i niewielkie zaplecze magazynowe. Dziś jest to prężnie działające przedsiębiorstwo znane nie tylko na Śląsku, ale także w całej Polsce. Dostawy są organizowane w takich miastach jak: Częstochowa, Legnica, Wałbrzych, Koszalin, Rawa Mazowiecka, Przemyśl, Zamość i inne. Głównymi klientami hurtowni są instalatorzy, firmy handlowe, firmy budowlane, a także inne hurtownie.

Dzisiejsze warunki panujące na rynku spowodowały, iż hurtownia jak i inne firmy muszą się rozwijać. Firma Ampar – Silesia zwiększyła swoje zasoby w celu lepszej obsługi klientów:
Zatrudnienie – 11 osób bezpośrednio w hurtowni w Tychach i biurze handlowym w Warszawie
Siedziba – z 300m2 zwiększyła się do prawie 800m2 a następnie do 1600m2
Tabor- własny samochód oraz ścisła współpraca z firmami spedycyjnymi, kurierskimi i prywatnymi przewoźnikami.

Głównym produktem hurtowni są elementy i urządzenia instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Kanały, kształtki, nawiewniki, wentylatory, klimatyzatory, centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła. Ponadto elementy pomocnicze, tj. elementy zawieszeń, automatyka elektryczna, oprzyrządowanie.

Firma Ampar – Silesia opiera się o wieloletnią współpracę z producentami i importerami systemów wentylacyjnych. Do czołówki z listy dostawców należą:
ALNOR, LINDAB – producent urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych,
Vanture Industries, SystemAir – producent wentylatorów i urządzeń do wentylacji
RDJ KLIMA, SMAY – producent kratek i nawiewników,
Mercor , Smay – producent zabezpieczeń przeciwpożarowych
Walrawen, Niczuk Metal – producent systemów zawieszeń,
Uniwersal, Metalplast – producent wentylator dachowych,
Nordmann Engineering – producent innowacyjnych nawilżaczy,
Nicotra Gebhardt – producent wentylatorów,
SALDA, VENTS GROUP – producent central, wentylatorów
i inni

Firma Ampar – Silesia jako hurtownia opiera się o dwa działy: dział handlowy i magazynowy. Firma kładzie bardzo duży nacisk na postawę wszystkich pracowników wobec klienta. Profesjonalne podejście, oferowana pomoc przy realizacji zamówień to standard obowiązujący w hurtowni. Każdy pracownik dokłada wszelkich starań by klient poczuł się komfortowo.